Başkanın Mesajı

Van Makina

CNC KAYAR OTOMAT VAN MAKİNA

Türkiye'nin ilk Yerli ve Milli kayar otomatı Van Makina precision engineering.

Değerli Sanayicilerimiz;

Sizlerin de bildiği üzere 2008 yılından itibaren siz değerli sanayicilerimize Kayar Otomat (çok eksenli İsviçre tipi otomatik torna) alanında çeşitli hizmetler vermekteyiz. Bu geçtiğimiz 13 yılda gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çeşitli imalat yöntemleri görme ve inceleme şansımız oldu. Bununla birlikte, ülkemizde üretimi yapılmak istenilen yüzlerce çeşit iş parçasının imalat sürelerinin kısaltılmasında ve işlenmesi çok zor kompleks malzemelerin işlenmesinde sizlere mutlulukla hizmet vermiş bulunmaktayız. Özellikle son 5 yılda, ülkemizin içinde bulunduğu stratejik konum gereği bu tarz yüksek teknoloji ürünlerinin ülkemize ithalatında sınırlamalar hatta bazı ülkelerden direkt olarak kısıtlamalar başlamıştı.

Son dönemlerde ülkemizde başlayan sanayi hamlesine, bizler de uzmanlık seviyesine ulaştığımız bu çok eksenli torna segmentinde Türkiye’nin ilk yerli ve Milli Kayar otomat makinasını siz değerli sanayicilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte gerek Türkiye’den gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda profesyonel mühendis, teknisyen ve stratejistler ile birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık ve sonunda yüksek hassasiyetli, rakiplerinden açık ara çok daha hızlı ve çok daha donanımlı bir makina ortaya çıkarmayı başardık.

Takım tezgahı imalatı bütün dünya ülkeleri için çok stratejik öneme sahip tezgah imalat çeşitidir. Bunun nedeni ise takım tezgahları makina yapan makinalar olarak bilinirler. Bu nedenle ülkemizin bu alanda kendini geliştirmesi ve takım tezgahı üretimimizin çeşitliliğini arttırması bir zorunluluk haline gelmiştir. VAN Makina olarak ürettiğimiz bu yüksek hassasiyetli makinalar ile hem yurt dışından yüksek fiyatlara ulaşan ithalatın önüne geçmiş olacağız hem de uluslararası platformda ülkemizin bu alanda ulaştığı teknoloji seviyesini bütün dünyaya göstererek Türkiye’nin de takım tezgahı sektöründe ciddi bir oyuncu olduğunu gösterme şansımız olacaktır.

Yazımı ulu önderimizin bir sözü ile tamamlamak istiyorum “Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”

Fatih VAN
CEO